środa, 8 lipca 2015

THE MUSIC DAY 2015


04.07.2015 stacja NTV nadawała na żywo jedenastogodzinny program muzyczny THE MUSIC DAY. To już trzecia edycja tego show. W tym roku impreza rozpoczęła się o 12 czasu japońskiego. 
W tym roku miałam lepszy internet i udało mi się obejrzeć całość bez większych problemów - tylko raz, przez przypadek sama sobie wyłączyłam przeglądarkę. Zapraszam do zapoznania się z moją "relacją" z programu. Z góry przyznam, że zwracałam uwagę tylko na znajomych mi w jakimś sposób artystów. Sprawozdanie z poprzedniego roku znajdziecie TUTAJ

Godzina 12 (5 czasu polskiego)
- Pojawił się Sho, pogadał i rozpoczął show.
- Pierwszą piosenkę zaśpiewała Yakushimaru Hiroko. Nie poznałam jej od razu.
- Prowadzący poprosili o przesyłanie wiadomości do artystów za pośrednictwem m.in. LINE, Twittera.
- 10 minut po rozpoczęciu programu pojawiła się pierwsza reklama. Na NTV jest masa reklam, a niektóre bloki są niemal identyczne. Reklama, która irytowała mnie najbardziej, to reklama samochodu wokół, którego ustawiony jest jakiś nowy, popularny tam zespół i śpiewa. Spot ma dwie wersje, obie tak samo irytujące.
- Shigeru Joshima z TOKIO i Konosuke Sakazaki z The Alfee powrócili do swojego projektu z tamtego roku. Znów razem odwiedzają z gitarami japońskich sklepikarzy. W tej części trafili do starego sklepu z parasolkami oraz budki z lodami - zaserwowano im lody o samu pomidora o.O
- Karaoke Time Machine. Uczestnikami tego segmentu byli m.in. NEWS. Pokazywano najpopularniejsze piosenki na karaoke. Golden Bomber z Memeshikute byli na piątym miejscu.

Godzina 13 (6)
- The Music Day x Arashi ni Shiyagare część 1 - Aiba. Kolejny pomysł na stworzenia nowej drużyny AibaJAPAN. Tym razem Masaki szukał ludzi z dobrym/mocnym głosem. Wyposażony w odpowiedni sprzęt odwiedził kilka miejsc w poszukiwaniu odpowiednich kandydatów. Producenci zaprowadzili go nawet do przybytku pełnego moe kelnerek ;) Z zebranych osób zrobiono jednorazowy chór, który wystąpił w jednym z tokijskich klubów. Aiba im dyrygował. Aw~ zrobili z niego przystojniaka \*o*/  szkoda, że oglądamy go w takim wydaniu tak rzadko...
- Znowu segment z karaoke - piosenki z lat 90. XX wieku. Na pierwszym miejscu piosenka z Neon Genesis Evangelion.
- Na scenie pojawił się duet Puffy :D Dawno ich nigdzie nie widziała, więc cieszę się, że zostały zaproszone.

Godzina 14 (7)
Żabka Nino miała za zadanie, razem z grupą dzieci z miejscowej szkoły, znaleźć i nagrać żaby. Nagranie potrzebne było do zmiksowania popularnej dziecięcej piosenki na temat tych płazów. Chyba nie wszystkie dzieci wiedziały kim jest Nino ;) ale wyglądało na to, że bawią się z nim całkiem dobrze. Efekt końcowy, czyli zmiksowana piosenka wyszła... dziwnie. 
- Pojawiły się AKB48. Zaśpiewały Heavy rotation i Aitakatta. Nikt mi nie wmówi, że śpiewały wszystko i wszystkie na żywo... ogólnie pomyślałam, że skoro są tak wcześniej to znaczy, że mają jakiś koncert i znikną,... niestety tak się nie stało -.-
- Znowu segment z karaoke.
The Music Day x Arashi ni Shiyagare część 3 - Jun. O, przepraszam, miało być: This is MJ xD aż Sho poprawił tego pana co razem z nim prowadził imprezę. Zadaniem Juna było nauczyć kakkoii tańca grupę dzieci. Odniosłam wrażenia, że obie strony były nieco zestresowane tą sytuacją. Na szczęście MJ szybko się ogarną i zjednał sobie dzieciaki (został nawet narysowany przez jedną z dziewczynek). Razem nakręcili nową wersję teledysku do GUTS! Moim zdaniem wyszło im świetnie. Oby więcej takich akcji, bo to było najlepsze This is MJ jak do tej pory. Takiego kakkoii Juniego chcę oglądać!
- Blok reklamowy. Reklama Pino z Sho, Ta w szlafroku xD

Godzina 15 (8)
- Dużo mało interesujących rzeczy.
- Druga część materiału z Shigeru i Konosuke. Panowie zawędrowali do kwiaciarni. Okazało się, że właścicielka (pani mocno po pięćdziesiątce) jest ich wielką fanką. Tak szczęśliwej osoby już dawno nie widziałam. Trochę jej zazdroszczę. Panowie odwiedzili jeszcze jeden sklepik - chyba coś z jedzeniem, ale nie jestem pewna. Na koniec zebrali kilka osób, w tym te, które wcześniej odwiedzili i razem zaśpiewali jakąś piosenkę. 
- Występ The Alfee - niespecjalnie pamiętam co śpiewali, ale od kiedy zmusili Nino do wspólnego występu, po którym dali mu gitarę, myślę o nich ciepło :)

Godzina 16 (9)
 The Music Day x Arashi ni Shiyagare część 4 - Sho. Sakurai został wysłany na Okinawę gdzie miał nauczyć się specjalnie gwizdać. Podczas części, w której tłumaczono jak się powinno to robić wszyscy zaczęli wkładać palec do buzi i próbować. Ja też, ale nic z tego. Sho to zdolny chłopak, szybko załapał o co chodzi. Poćwiczył, a później wystąpił z całą grupą tancerzy i bębniarzy.
- Filmik, który prezentował nietypowe scenerie, tła i dekoracje towarzyszące kiedyś artystom podczas występów [tj. w czasach kiedy nie było zielonego/niebieskiego tła i innych tego typu technologii]. Pokazali m.in. pana "unoszonego" na latającym spodku, pana śpiewającego na tle kaktusów oraz słynny występ Shonentai z piosenką Kamen Butoukai, w czasie którego otwierał się wielki średniowieczny hełm. Oczywiście pokazali też wersję z Arashi ni Shiyagare xD
- 16:30 wiadomości. Zupełnie inna dynamika niż w naszych mediach. Tak bardziej spokojniej, skupiona bardziej na rodzimych problemach. Każdy blok tematyczny przedzielony był reklamą. 

Godzina 17 (10)
- W czasie programu co raz łączono się z budynkiem, w którym odbywał się koncert orkiestry symfonicznej. W tej części do muzyków dołączył Hirai Ken. Wyglądał jak... bezdomny. Sho też się pytał co to za styl xD Na szczęście Hirai ma niezły gos i można mu te szmatki wybaczyć. 
- W czasie któregoś z bloku reklamowego pokazano nowe reklamy Hitachi. Juni-Szekspir i Ohno-Napoleon. Aż strach pomyśleć za kogo przebiorą resztę. Może któryś zostanie Kopernikiem? :D
-  The Music Day x Arashi ni Shiyagare część 5 - Ohno. Riida jest mistrzem w trollowaniu Sho xD Zadaniem Ohno było zrobienie grającej na harmonijce szafeczki. Z materiału dowiadujemy się, że tego typu konstrukcje robione były w okresie Meiji. Satoshi został poinstruowany, co i jak ma zrobić. Troszkę marudził i postękał przy ścieraniu krawędzi szuflad, ale jakoś mu się udało. Zakończenie całego filmiku było nieco naciągane, ale niech im będzie. Ciekawe czy zostawił sobie ten nietypowy mebel? 

Pierwsze pięć godzin pod względem występów było nudnawe. Spiewali głównie starsi stażem i wiekiem artyści. Kto nie widział nie ma czego żałować.

Godzina 18 (11) od tego momentu zaczyna się robić ciekawiej
- Już myślałam, że zacznie się Johnn'ys melody, bo Sho gdzieś się zapodział, ale nic z tego. Na scenę weszli Exile. Nie rozumiem założeń tej grupy.
 - Johnny's WEST. Chyba nie ogarniam ludzi z Osaki. Bardzo biesiadna piosenka. Układ mieli fajny ;D
- E-girls. Jeśli dobrze zrozumiałam, będą się rozpadać dlatego dostały więcej czasu antenowego. Nic specjalnego. Nie lubię tej ich blondzi. 


Godzina 19 (12)

- Długo wyczekiwane Johnny's melody. Tak wyglądał w tym roku rozkład sił: 
1. Garasu no Shonen (Nagase Tomoya, Takizawa Hideaki, Kamenashi Kazuya, Tegoshi Yuya, Shibutani Subaru) 
2. MADE IN JAPAN (Sakurai Sho, Murakami Shingo, Koyama Keiichiro, Arioka Daiki, Inoo Kei, Kotaki Nozomu)
3. Chankapana (Matsuoka Masahiro, Ohno Satoshi, Yokoyama Yu, Ueda Tatsuya, Chinen Yuri, Shigeoka Daiki)
4. Venus (Sakamoto Masayuki, Domoto Koichi, Okura Tadayoshi, Yamada Ryosuke, Nakama Junta)
5. BIRTH (Yamaguchi Tatsuya, Morita Go, Aiba Masaki, Nishikido Ryo, Yaotome Hikaru)
6. Musekinin Hero (Kokubun Taichi, Miyake Ken, Matsumoto Jun, Nakamaru Yuichi, Yabu Kota, Kiriyama Akito) - na końcu któryś z panów nawiązał do Morning Musume. Powiedział "Love Machine", choć końcowa poza nawiązywała bardziej do Renai Revolution 21.
7. Ee ja nai ka (Joshima Shigeru, Inohara Yoshihiko, Kato Shigeaki, Taguchi Junnosuke, Takaki Yuya, Okamoto Keito)
8. Weekender (Nagano Hiroshi, Ninomiya Kazunari, Yasuda Shota, Masuda Takahisa, Hamada Takahiro, Kamiyama Tomohiro)
9. One Love (Domoto Tsuyoshi, Okada Junichi, Imai Tsubasa, Maruyama Ryuhei, Nakajima Yuto, Fujii Ryusei)
10. LOVE YOU ONLY (TOKIO, V6, KinKi Kids, Arashi, Tackey & Tsubasa, NEWS, Kanjani8, KAT-TUN, Hey! Say! JUMP i Johnny’s WEST). 
Moim zdaniem było lepiej niż w tamtym roku, ale daleko do tego co było w czasie pierwszej edycji. Rozpiska podana została kilka dni przed programem, więc zdążyłam odsłuchać wszystkie piosenki w wersji oryginalnej. Jeśli w jakimś większym stopniu ogarniasz Arashi, to jest duża szansa, że znasz ze słyszenia większość tych kawałków. Polecam uważne oglądanie występu. W każdej grupie ktoś tanecznie odstaje :P Zazwyczaj to któryś z bardziej wiekowych panów. "Maluchy" się starają :D 
- NEWS. Ta ich nowa piosenka to nie moje klimaty. Masuda miał tego dnia urodziny i troszkę świrował. Aż strach pomyśleć, co tam się działo w kulisach xD
- Tackey & Tsubasa. Mieli śmieszne stroje i tylko tyle pamiętam. Szczerze - jeszcze nie odróżniam Johnny'sowych duetów.
- Kyary Pamyu Pamyu. Zaśpiewała piosenki, których nie lubię (Mondai Girl i Fashion Monster) i miała brzydką sukienkę.
- Grupy 48 i maskotki. Jedna z maskotek zaczepiała Sho. Ogólnie szkoda, że w pobliżu sceny nie było Juna ;)

Godzina 20 (13)
- KinKi Kids.
- W czasie bloku reklamowego wyemitowano nową, dłuższą wersję reklamy piwa Kirin z Arashi. Dużo Ohmiyi i Aimiyi <3
- Ostatni tego wieczoru występ AKB48. Nawet nie próbuję tego zrozumieć.
- TOKIO. W tamtym roku pisałam, że poświęcę im więcej czasu i uwagi. Niestety nie udało mi się, ale nie zmienia to faktu, że z każdym kolejnym zetknięciem się z tym zespołem lubię ich coraz bardziej jako ludzi.

Godzina 21 (14)
- Pierwszy występ ArashTrouble catch. W tym roku gra dla telewidzów rozgrywała się przy dźwiękach Troublemaker. Na moim ekranie nic się nie wyświetlało, więc trudno mi stwierdzić jak to wyszło. Sam występ był przyjemny. 
- Perfume. Jak zawsze ładnie wyglądały, jak zawsze równo tańczyły i jak zawsze piosenki szły z playbacku.
- KAT-TUN. Choć nie jestem ich fanką nadal nie potrafię przyzwyczaić się do tego, że są czteroosobową grupą. Potrzebowałam chwili, by ogarnąć, że to oni.
- Kanjani8. Miałam wrażenie, że takie "przedstawienie" już gdzieś widziałam, więc tak bardzo się nie dziwiłam. Szacunek za śpiewanie na żywo.

Godzina 22 (15)
- V6 specjalny występ z okazji 20 rocznicy. Gratulacje!! Moim zdaniem, był to jeden z najlepszych występów w całym show. Starsza część grupy, mimo wieku trzyma dobrą formę. Sho to ich wychowanek i zacieszał.
- Ikimonogakari. Bardzo żałuję, że nie mogę teraz znaleźć żadnego linku do ich występu, bo był bardzo dobry. To nic, że głos wokalistki drżał przy Joyful. Każdemu by drżał gdyby tak skakał po scenie ;)
- Arashi. Zaśpiewali trzy piosenki: Love Rainbow, MonsterAozora Shita, Kimi no Tonari. Przez tę grę świateł przed Monster przez chwilę miałam nadzieję, że będzie to jednak P.A.R.A.D.O.X. Po tylu godzinach czekania liczyłam na coś więcej od Arashi. Dobrze wyglądali, szczególnie Sho - miał ładną, dobrze układającą się koszulę. Pasowała mu zdecydowanie bardziej, niż to w czym dusił się przez prawie całe show. 
- Zakończenie programu. 

Podsumowanie: 
The Music Day 2015, w moim odczuciu, wypadło lepiej niż rok temu. 
Początkowe godziny urozmaicone były segmentami z Arashi, co by nabić większą oglądalność. Bez tego byłoby nudnawo.
Liczyłam na więcej jeśli chodzi o segment z karaoke, w którym było NEWS.
Miałam nadzieję, że jednak pojawi się jakaś grupa z H!P.
Sho po kilku godzinach miał problemy z głosem. 

To tyle z mojej strony. Jestem bardzo ciekawa jakie są wrażenia z tegorocznej imprezy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz