czwartek, 7 sierpnia 2014

PUZZLE & DRAGONS

Niedawno do sieci dostała się nowa reklama z Arashi promująca komórkową grę "PUZZLE & DRAGONS" - do zobaczenia TUTAJ, urocza, prawda?
Mi, po wielu staraniach, w końcu udało się znaleźć tę grę i zagrać!!
[a w tle leciało Arashi xD]

Rozgrywka to w moim odczuciu połączenie w jedną całość dwóch gier: takiej, w której naszym zadaniem jest przesuwanie klocków tak by obok siebie stały minimum 3 w takich samych kolorach oraz trybu walki z Pokemonów na GameBoy/DS. To połączenie dwóch klasycznych rozgrywek, o dziwo, sprawdza się całkiem dobrze.  
W P&D, podobnie jak w Pokemonach, dostajemy i zbieramy stworki, którymi walczymy z innymi stworkami. Do każdego stworzonka przypisany jest żywioł/kolor oraz specjalne umiejętności.
[mój starter - wodnymi pokemonami grało mi się kiedyś najlepiej]

Kolor klocków na planszy odpowiada kolorom naszych stworków. Jeśli chcemy by zaatakował np. stworek oznaczony jako zielony zbieramy klocki w tym kolorze. Podczas walki musimy pamiętać o prostych zasadach dotyczących kolorów/żywiołów, którymi posługują się nasze stworki (te osoby, które grały kiedyś w Pokemony będą miały łatwiej). Jeśli naszym przeciwnikiem jest stworek czerwony(ogień) najlepiej atakować go stworkiem niebieskim(woda), natomiast niewielkie obrażenia przyniesie atak stworkiem zielonym (trawa) idd. Wszystko można porównać do gry w kamie-papier-nożyce. Z mojego doświadczenia w "PUZZLE & DRAGONS" mogę stwierdzić, że najlepiej i tak sprawdza się zmasowany atak często oznaczony jako "combo".
[przykładowa walka, przeciwników czasami jest znacznie więcej]

Należy pamiętać, że nasz przeciwnik również będzie nas atakował, dlatego własnie na planszy znajdują się również klocki z serduszkiem - gdy je zbierzemy do naszego paska życia dodawane są punkty zdrowia.   
Zasady rozgrywki są proste: 
- Na początku ustalamy skład naszej drużyny. Możemy posiadać kilka drużnych. Stworek przypisany do danej drużyny może pojawić się w następnej - nie ma ograniczeń. Ułatwieniem jest to, że przed każdą misją mamy podane jakiego rodzaje stworki będą dominować na danej planszy.
- Rozgrywka podzielona jest na 3, 5 lub więcej walk - każda kończy się spotkaniem z bossem.
[jeden z dzisiejszych bossów]

- Podczas walk niektóre stworki, które pokonujemy przemieniają się w jajka i trafiają do naszego magazynu, tam możemy je dalej "trenować" lub wykorzystać do "trenowania" tych wcześniej zdobytych.
- Po każdej wygranej walce zbieramy punkty doświadczenia, po osiągnięciu nowego poziomu wydłuża się nasz pasek życia, ale również ilość punktów pozwalająca na grę. Tutaj niestety również są ograniczenia jeśli chodzi o ilość rozgrywek. Każda walka kosztuje nas pewną ilość niebieskich punktów, jeśli ich brakuje możemy je kupić za prawdziwe pieniądze lub poczekać aż same się naładują. To chyba największy ból znacznej części komórkowych gier, no ale firmy które je robią musza na czyś zarabiać.

Na dzień dzisiejszy mój poziom to 12, ilość stworków 31, jestem w posiadaniu tego słodkiego jajka z reklam oraz stworków, które pojawiają się przy Ohmiyi - jak dla mnie wszystkie są ładne, ale w walce słabowite, upsik.
Jeśli ktoś ma chęć spróbować swoich sił w grze TUTAJ wersja dla urządzeń z nadgryzionym jabłuszkiem. Nie mam pojęcia czy dla Androida też jest już dostępna - jeśli ktoś będzie szukał polecam dopisać "europe".   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz