środa, 7 maja 2014

Nowości! Nowości!

Miała być notka z kolejnym pytaniem z wyzwania, ale nie będzie.
W Japonii skończył się właśnie Golden Week, wszyscy wrócili do pracy, a siec zalała fala nowych informacji.
- Wiadomością dnia jest ogłoszenie pierwszych  koncertów Arashi w USA, a dokładniej na Hawajach, w Honolulu.
Koncerty mają odbyć się 19 i 20 września i (prawdopodobnie) rozpoczną koncertowe świętowanie 15 rocznicy zespołu. To zapowiedź takiej podróż sentymentalnej czy powrotu do źródeł. Na Hawajach wszystko się przecież dla nich zaczęło.
[jak widać rozpisują się o tym wszystkie poranne gazety, a telewizja nie jest gorsza]
Fajnie, że zrobią koncerty gdzieś indziej niż w Japonii. Fajnie, że zapowiadają je tak wcześnie. Już sobie nawet wszystko sprawdziłam - wyjazd na Hawaje wychodzi taniej niż do Japonii, no ale co z tego kiedy nie ma żadnej pewności, że bilet na koncert będzie mógł kupić ktoś kto nie jest zapisany do oficjalnego(japońskiego) fanklubu. Dwa koncerty za granicą nic tak naprawdę nie znaczą. Nie mamy żadnej gwarancji, że zagraniczni fani doczekają się czegoś więcej. To takie irytujące! -.- Bo jak długo można wspierać kogoś, kto selekcjonuje sobie osoby od których chce otrzymywać wsparcie?


- Dziś ogłoszono również, że w tym roku odbędzie się kolejna edycja Waku Waku Gakkou. Arashi pojawi się w 7 i 8 czerwca w Osaka Dome oraz 28 i 29 czerwca w Tokyo Dome. Członkowie zespołu nie ujawnili jeszcze jakimi tematem będą się zajmować i czego spróbują nauczyć swoich fanów w tym razem Nie pogniewam się jeśli w tym roku postanowią dodać zapis z tego wydarzenia jako dodatek do jakiegoś DVD. To co pojawiło się przy koncertowym wydaniu Beautiful World było bardzo przyjemne. Najbardziej zapamiętałam segment Nino i to jak wszyscy, głównie Ohmiya, ignorowała segment Juna XD.  

- Ujawniono okładki i tytuły piosenek nowego singla Arashi z piosenką do dramy Ohno Shinigami-kun.
Wersja Normalna: 
1. Daremo Shiranai 
2. Keep on tryin’ 
3. Miracle Summer
+ wersje instrumentalne wszystkich piosenek

Wersja Limitowana: 
1. Daremo Shiranai 
2. Okaeri + instrumental tej piosenki
DVD: Daremo Shiranai MV
Booklet: 16 stron
Mi zdecydowanie bardziej podoba się okładka wersji Limitowanej, nieskromnie dodam, że właśnie taką wersję singla sobie zamówiłam, więc mam podwójny powód do radości XD 
Po bardzo uroczym GUTS! Arashi wracają do bardziej męskiego wizerunku. Jeżeli w teledysku będą prezentować się tak dobrze jak na tych zdjęciach to mogę spać spokojnie. 
Dla przypomnienia Daremo Shiranai wydane zostanie 28 maja. 

- Potwierdzono, że Sakurai Sho będzie głównym gospodarzem programu stacji NTV THE MUSIC DAY Ongaku no Chikara~. To druga edycja tego programu, drugi raz zostanie również poprowadzona przez Sho. 
Music Day - zapowiadane jest jako 11 godzin muzyki na żywo i ponad 60 artystów. Obok Arashi (15 rocznica) na pewno pojawi się TOKIO (20 rocznica) oraz Kanjani8 (10 rocznica). Wszystkie te grupy będą miały specjalne występy w trakcie trwania show. Music Day zostanie wyemitowany 12 lipca od godziny 12 do 22:54 czasu japońskiego. 
Oglądałam program w tamtym roku prawie od początku i bardzo mi się podobało. Zrozumiałam jak wielki sentyment mają Japończycy do starszych piosenek. Dowiedziałam się również, że sama znam sporą ich ilość choć nie byłam tego świadoma. Moim ulubionym występem była kolaboracja Arashi+inne zespoły z Johnny's i zaśpiewanie bardzo starych piosenek Johny's-kowych artystów - Johnny's Debut Song Medley - kto jeszcze nie widział powinien jak najszybciej nadrobić, choćby tylko po to, by zobaczyć jak Tegomass maca sobie Nino, a Aiba jest molestowany przez sanpaiów z TOKIO XD 

PS Będę wdzięczna za pomoc przy zidentyfikowaniu tytułu piosenki śpiewanej przez Ohno i KAT-TUN.
PS2 Aż strach pomyśleć jakie informacje pojawią się następnego dnia. 
PS3 Jutro powinna zostać obublikowana się kolejna notka z cyklu 30-dniowe wyzwanie. 

2 komentarze:

  1. http://24.media.tumblr.com/b780e4f53e4fb8d4eae2b86acb212afd/tumblr_n58sbb9JEs1rmmvkgo1_500.jpg
    Being Meguca is suffering...
    ad PS -> Aishuu deito

    OdpowiedzUsuń