wtorek, 15 kwietnia 2014

Arafes'13 + Daremo Shiranai

Z Arashami zaczyna się dziać coś dziwnego. Ostatnio albo nie wydają niczego (Bittersweet to za słaby singiel by mógł się liczyć) albo wydają wszystko naraz. Po ogłoszonym niedawno GUTS! przyszła pora na koncertowe DVD i kolejny singiel!


"A rozpocznijmy preorder tego samego dnia, fani i tak to kupią, ale będzie zabawa!" pomyślał zarząd agencji i niezwłocznie rozpoczął realizację swojego niecnego planu. Całe zamieszanie rozpoczęło się w ostatni piątek ok. godziny 5:30 czasu polskiego.

I stało się coś, co już stać się nie miało. 
21.05.2014 wyjdzie ARASHI Arafes'13 NATIONAL STADIUM 2013!!! ~huhu~ 
Z ręką na sercu przyznam, że już dawno przestałam liczyć na to, że będzie można obejrzeć ten koncert. Po sieci krążyło przecież tyle plotek - nie wnikajmy w nie teraz, są już nieważne.
[prawie pełna lista piosenek]

Arafes'13 wydany zostanie w trzech wersjach - każda z nich składa się z takiego samego materiału filmowego, różnica jest tylko w dodatkach i nośniku:
- DVD First Press Limited Edition - chyba już nigdzie nie dostępne - zawiera dodatkowy 92-stronicowy booklet;
- DVD edycja normalna - zawiera dodatkowy plakat;
- Blu-ray  (tylko jedna edycja) - również zawiera plakat. 
Arafes'13 to pierwszy koncert Arashi, który zostanie wydany jako blu-ray. Sama idea nośnika, który nie jest ograniczony kodem regionu jest bardzo dobra. Już nie trzeba się martwić tym, że dane DVD nie pójdzie na naszym sprzęcie. Co prawda, Europejczycy nie musieli się tym zbytnio przejmować, bo Japonia to również region 2, ale kiedy myślimy o kupnie tańszej wersji np. koreańskiej to musimy się trzy razy nad tym zastanowić. bo to już region 3. Blu-ray zapewnia również lepszą jakość obrazu. Sam odtwarzacz, może jeszcze nie tak bardzo popularny w polskich domach, nie kosztuje dużo, wbudowany jest również w konsole do gier. Johnny's zaczyna inwestować w wydawanie koncertów na nośniku blu-ray - pojawiają się w edycji normalnej i limitowanej. Ich cena w większości przypadków nie różni się od ceny DVD. Więc może warto zainwestować w takie wydanie? Ja postanowiłam właśnie to wypróbować. Udało mi się zamówić mój egzemplarz na CDJapan zaraz po rozpoczęciu sprzedaży, serwer się jeszcze nie zacinał, ale Bang!(która została wciągnięta w poranne "zakupy") twierdzi, że kilka minut później już wszystko się cięło. 

Daremo Shiranai to singiel do nowej dramy Lidera. Wydany zostanie 28.05.2014 w dwóch wersjach:
Wersja normalna składa się z Daremo Shiranai  i dwóch dodatkowych utworów roboczo nazwanych B i C + wersji instrumentalnych do wszystkich piosenek
Wersja limitowana to Daremo Shiranai i utwór A, jego instrumental + DVD z teledyskiem do tytułowej piosenki. Znów nie ma makingu :/ 
Piosenka ma zostać wykonana w najbliższym Music Station (18.04.2014).
Wersja limitowana na CDJapan zniknęła szybciej niż zdążyłam się zastanowić nad tym jak bardzo ją chce i czy jeszcze mnie na nią stać. Ostatecznie postanowiłam kupić ją na YesAsia razem z normalną wersją GUST! i normalną wersją To be free. Omo, ale jestem rozrzutna X"D
[GUST! wersja normalna - przepiękna okładka :D]

Podsumowując:
- najlepszym źródłem informacji na temat nowych wydawnictw Arashi jest tumblr;
- cała "impreza" zaczyna się ok. godziny 13 czasu japońskiego;
- niech żyje internet w telefonie. 

2 komentarze:

 1. Zapewne niedługo pojawi się w sprzedaży "LOVE". Obstawiam, że będzie to tuż przed ich rocznicową trasą.
  Wydawanie singli w takim tempie jest dość niespotykane. Cieszy mnie to, jednak wiąże się to z ogromnym obciążeniem całego zespołu. Dramy, nowe choreografie, programy... Weź i to wszystko w takim tempie ogarnij (tak, wiem Arasze mają moc i oni to potrafią XD) ale mam nadzieję, że po 15 rocznicy zrobią sobie dłuuugą przerwę i wakacje (już to widzę).
  GUTS! już niedługo! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już o tym pisałam, ale się powtórzę. Jeśli zależy im na tym by fanki nie były zmuszone do sprzedawania organów/ciała powinni wydać LOVE na przełomie czerwca i lipca - sprzedaż zawsze rusza co najmniej jakieś półtora miesiąca przed wydaniem - czyli preorder powinien pojawić się już niedługo; inne zespoły, które koncertowały w tym samym czasie już(prawie) wypuściły swoje DVD. Rocznicowe rzeczy będą pewnie w połowie września do października (liczę na DVD z klipami), więc sprzedasz ruszy pod koniec lipca i sierpnia - inaczej się nie da.
   Agencji bardziej opłaca się wydać dwa oddzielne single niż jeden podwójny. Dużo osób, które nie były zdecydowane na GUST! teraz mogło go sobie dokupić przy okazji Arafesu i interes się kręci.
   Arashi to stare wyjadacze, poradzą sobie - ich układy nie są już tak wymagające jak kiedyś, dużo elementów się powtarza.
   Po 15 rocznicy czekam na ślub i dziecko X"D

   Usuń