środa, 24 lipca 2013

VS Arashi w Australii
Australijski kanał SBS2 rozpoczyna emisje VS Arashi! Odcinki będą emitowane w każdą sobotę o 19:00, natomiast powtórki w każdą niedzielę o 14:20.
Australia jest kolejny krajem, w którym będzie można obejrzeć VS Arashi. Oprócz Japonii program emitowany jest również w Singapurze i Hong Kongu. 
[wycinek sobotniego programu z oficjalnej strony kanały SBS2]

SBS2 to stacja, która emisje zaczęła 1 czerwca 2009 roku. W swojej ofercie programowej ma wiele bloków informacyjnych w różnych językach, w tym polskim. Oprócz tego, w wieczornych blokach tematycznych widzowie mogą oglądać programy dokumentalne, rozrywkowe czy seriale z różnych zakątków świata. Możemy tylko pozazdrościć Australijczykom takiego kanału.
[Polish News o 7 rano na kanale SBS2]

Producenci VS Arashi wynegocjowali dla programu bardzo dobry czas antenowy zarówno na pierwszą emisję, jak również na powtórki (niedzielny obiadek i oglądanie Arashów *o*). Jestem ciekawa jak długo trwały negocjacje obu stacji telewizyjnych i jak znaczący był w nich głos agencji, wszak program tak naprawdę najbardziej promuje samych Arashi. Goście, którzy do nich przychodzą są często spychani na drugi, czy trzeci plan XD

[Program nie miałby racji bytu gdyby te mocne indywidualności nie byłyby do siebie tak bardzo przywiązanie]  

Na pewno z zaciekawieniem będę wypatrywać relacji widzów po emisji pierwszego odcinka. Fani fanami, ale zastanawiające jest to jak program odbiorą zwykli zjadacze chleba, którzy o istnieniu
Arashi nie maja bladego pojęcia. Nie wydaje mi się, że będą wstanie zrozumieć specyfikę niektórych zachowań czy żartów(ja oglądam ten program regularnie od ponad roku i nadal się dziwie i nie rozumiem niektórych rzeczy), a niuanse, które przyprawiają fanki o szybsze bicie serca, jeśli już zostaną zauważone, będą w najlepszym wypadku zignorowane albo wytłumaczone czymś w stylu „to Japończycy, ich nie ogarniesz”.

Podsumowując: cieszę się, że Arashi dostali szansę by ich program emitowany był w kraju, który nie obejmował ich ostatniej „światowej trasy koncertowej”. Dla mnie to iskierka nadziei, że być może kiedyś nadejdzie czas kiedy Arashi i ludzie za nich odpowiedzialni zwrócą większą uwagę na zagranicznych fanów.

A tak przy okazji pisząc o VS Arashi należy przypomnieć, że program w japońskiej telewizji emituje stacja FujiTV w (prawie) każdy czwartek o godzinie 19 czasu lokalnego.
W następnym odcinku jako drużyna gości wystąpi obsada dramy Nazotoki wa Dinner no Ato dew której gra Sakurai Sho. To już drugi raz kiedy drama promuje się w programie. Pamiętając o tym co działo się wówczas (głównie znęcano się nad Sho) ten odcinek zapowiada się naprawdę ciekawie.

  
[Tak troszkę dla przypomnienia jak to wyglądało gdy Sho promował się po raz pierwszy - Rolling Coin Tower]

[Sho rozwala wieżę]
[Sho-szok!]
[Arashi nie kryją się ze swoją radością]
[biedny Sho, nie ma z nimi łatwo w życiu]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz